Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    

Domy drewniane z bali

Niewielkie, urocze domy z bali całoroczne, czy domy drewniane i domki letniskowe położone w górach czy malowniczych miejscowościach cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób kochających naturę i pragnących spędzać na jej łonie jak najwięcej czasu. Dla wielu z nich krótki urlop w takich warunkach jest jednak niewystarczający i poszukują rozwiązania, które pozwoliłoby im móc cieszyć się urokami mieszkania w wiejskiej chatce przez cały rok. To właśnie z myślą o tych osobach powstała nasza oferta domów całorocznych, które dzięki swoim doskonałym właściwościom są odpowiednimi miejscami do życia, bez względu na porę roku.

Zalety domów całorocznych

  • trwałość – obiekt przeznaczony do stałego zamieszkania, bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne, musi być wykonany z trwałych i odpornych materiałów, które zapewniają konstrukcji długotrwałą żywotność,
  • błyskawiczna budowa – składanie prefabrykatów na placu budowy zajmuje zaledwie kilka dni. W tym czasie nie wykonuje się żadnych prac murarskich, co skraca czas potrzebny na wzniesienie budynku,
  • zdrowie i ekologia – drewno to materiał, który jest przyjazny zarówno dla środowiska, jak i zdrowia ludzi. Dzięki niemu wytworzony zostaje optymalny mikroklimat wewnątrz budynku,
  • energooszczędność – drewno posiada o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne niż inne materiały, co oznacza niższe koszty ogrzewania domu.

Izolacja

Domy z bali całoroczne jaki i domy drewniane z bali mogą być ogrzewane zarówno od strony zewnętrznej, jak i zewnętrznej. O ile pierwsza metoda stanowi raczej rzadkość (materiały izolacyjne przykrywają elewację z bali, która jest przecież głównym elementem wpływającym na estetykę obiektu), to druga stosowana jest niezwykle często. Izolacja wewnętrzna polega na układaniu kolejnych warstw zabezpieczających na ścianach w środku budynku. Uzyskany zostaje następujący przekrój ściany – belka ścienna, wiatroizolacja, wełna na stelaży, paroizolacja. Ostatnim elementem jest już właściwe pokrycie ściany wewnętrznej.

Sposoby ogrzewania

Domy z bali całoroczne mogą być ogrzewane za pomocą tych samych systemów grzewczych, co tradycyjny budynek murowany. Wśród nich wymienić można zarówno klasyczne urządzenia – piece gazowe i na paliwa stałe, jak i bardziej nowoczesne i energooszczędne urządzenia – pompy ciepła. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest kominek z płaszczem wodnym, który idealnie pasuje do tego typu wnętrz. Istnieje możliwość połączenia różnych urządzeń, co daje właścicielowi ogromne korzyści. Fakt, że drewno jest doskonałym izolatorem, dodatkowo wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania budynku.

KONTAKTul. Królewiecka 40A/9
11-700 Mrągowo


NED Sp. z o.o.
tel. 0 512 483 578


E-mail:
d.gulinski@naturekodom.pl
Znajdź nas na mapach Google