Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    

Domy z bali pod klucz

Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z miasta i zamieszkanie na jego obrzeżach lub w okolicznych miejscowościach. Doskonałym rozwiązaniem dla tych właśnie osób są domy drewniane pod klucz lub domy z bali pod klucz, które pozwalają oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas potrzebny na doglądanie budowy i załatwianie wszelkich spraw z nią związanych, a do tego dają możliwość skorzystania z usług profesjonalistów.

Co oznacza metoda „pod klucz”?

Domy drewniane pod klucz i domy z bali pod klucz to taki rodzaj budynków, który pozwala właścicielowi na natychmiastowe zamieszkanie w nim. W budynku takim wykonane są wszystkie tynki, instalacje oraz stolarka okienna i otworowa, ściany, podłogi i sufity są wykończone, a armatura jest podłączona.

 

Komfort mieszkania w drewnianym domu

 

Na komfort mieszkania w budynku, wykonanym z naturalnego, antyalergicznego surowca, jakim jest drewno, wpływa rodzaj materiału oraz precyzja wykonania. Wyjątkowe domy z drewna całoroczne wykonywane są z drewna sosny mazurskiej, starannie osuszonej i przygotowanej do obróbki. Naturalny materiał, w połączeniu ze starannym, dokładnym wykonaniem, tworzy wyjątkowy mikroklimat wewnątrz budynku, odpowiedni dla alergików. Dzięki nowoczesnej technologii wprowadzenie się do swojego komfortowego domu całorocznego możliwe jest w krótkim terminie, potrzebnym na realizację. Nowoczesne rozwiązania w zakresie zagospodarowania przestrzeni w budynku łączą się z tradycyjnymi pomysłami.

 

Wygodne przestrzenie domów z bali pod klucz

 

Projekty domów całorocznych z bali to propozycje, w których architekci zawarli nawiązanie do tradycji domu z drewna, w którym dawniej żyło się na niewielkiej przestrzeni, w dwóch bądź trzech izbach. Współczesne, nowoczesne budynki całoroczne z drewna nawiązują do tej koncepcji dzięki umieszczonej na niższej kondygnacji strefie otwartej, w której kuchnia z salonem tworzą przestrzeń integrującą domowników. Góra to sypialnie oraz wygodne łazienki. Domy z bali całoroczne są zróżnicowane pod względem powierzchni użytkowej, z pewnością znajdą więc Państwo projekt idealny dla rodziny dwu, trzy, cztero lub pięcioosobowej.

Jak przebiega budowa?

Przed przystąpieniem do realizacji prac budowlanych podpisywana jest umowa, w której ustalony zostaje dokładny zakres prac oraz koszt ich wykonania. Pozwala to na ścisłe określenie budżetu. To wykonawca odpowiedzialny jest za zarządzanie pracą podwykonawców oraz specjalistów biorących udział w budowie, a także organizację wszelkich kwestii związanych z zakupem i transportem materiałów. Jego obowiązkiem jest także dopilnowanie, aby wszelkie problemy powstałe na miejscu budowy zostały rozwiązanie. To do niego może skierować się Klient, który chce złożyć ewentualną reklamację. Jednocześnie jest on zwolniony z czasochłonnego doglądania budowy i kontroli przeprowadzanych prac. W efekcie otrzymuje dom, do którego po wstawieniu mebli może się od razu wprowadzić.

 

Formalności

Przed rozpoczęciem budowy klient musi w zasadzie spełnić dwa warunki – posiadać działkę budowlaną oraz wybrać odpowiedni projekt domu (gotowy lub wykonany na indywidualne zamówienie). Kolejnym etapem jest otrzymanie pozwolenia na budowę wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Należą do nich m.in.:

 

  • projekt budowlany (w 4 egzemplarzach), wraz z odpowiednimi dokumentami wymaganymi przepisami
  • oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością do celów budowlanych
  • wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy terenu.

W trakcie realizacji zlecenia, którego celem są domy z bali pod klucz, uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmuje się zwykle Wykonawca. Strony podpisują wcześniej umowę, która uwzględnia m.in. zobowiązania każdej z nich oraz termin rozpoczęcia i zakończenia prac. Wykonawca jest także odpowiedzialny za to, aby dostarczyć wszelkie niezbędne narzędzia i materiały oraz zaplecze socjalno-mieszkalne dla pracowników na miejscu budowy, a także za nadzór kierownika budowy, posiadającego niezbędne uprawnienia.

KONTAKTul. Królewiecka 40A/9
11-700 Mrągowo


NED Sp. z o.o.
tel. 0 512 483 578


E-mail:
d.gulinski@naturekodom.pl
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo) i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Znajdź nas na mapach Google