Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    

Domy z bali pod klucz

Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z miasta i zamieszkanie na jego obrzeżach lub w okolicznych miejscowościach. Doskonałym rozwiązaniem dla tych właśnie osób są domy drewniane pod klucz lub domy z bali pod klucz, które pozwalają oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas potrzebny na doglądanie budowy i załatwianie wszelkich spraw z nią związanych, a do tego dają możliwość skorzystania z usług profesjonalistów.

Co oznacza metoda „pod klucz”?

Domy drewniane pod klucz i domy z bali pod klucz to taki rodzaj budynków, który pozwala właścicielowi na natychmiastowe zamieszkanie w nim. W budynku takim wykonane są wszystkie tynki, instalacje oraz stolarka okienna i otworowa, ściany, podłogi i sufity są wykończone, a armatura jest podłączona.

Jak przebiega budowa?

Przed przystąpieniem do realizacji prac budowlanych podpisywana jest umowa, w której ustalony zostaje dokładny zakres prac oraz koszt ich wykonania. Pozwala to na ścisłe określenie budżetu. To wykonawca odpowiedzialny jest za zarządzanie pracą podwykonawców oraz specjalistów biorących udział w budowie, a także organizację wszelkich kwestii związanych z zakupem i transportem materiałów. Jego obowiązkiem jest także dopilnowanie, aby wszelkie problemy powstałe na miejscu budowy zostały rozwiązanie. To do niego może skierować się Klient, który chce złożyć ewentualną reklamację. Jednocześnie jest on zwolniony z czasochłonnego doglądania budowy i kontroli przeprowadzanych prac. W efekcie otrzymuje dom, do którego po wstawieniu mebli może się od razu wprowadzić.

 

Formalności

Przed rozpoczęciem budowy klient musi w zasadzie spełnić dwa warunki – posiadać działkę budowlaną oraz wybrać odpowiedni projekt domu (gotowy lub wykonany na indywidualne zamówienie). Kolejnym etapem jest otrzymanie pozwolenia na budowę wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Należą do nich m.in.:

 

  • projekt budowlany (w 4 egzemplarzach), wraz z odpowiednimi dokumentami wymaganymi przepisami
  • oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością do celów budowlanych
  • wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy terenu.

W trakcie realizacji zlecenia, którego celem są domy z bali pod klucz, uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmuje się zwykle Wykonawca. Strony podpisują wcześniej umowę, która uwzględnia m.in. zobowiązania każdej z nich oraz termin rozpoczęcia i zakończenia prac. Wykonawca jest także odpowiedzialny za to, aby dostarczyć wszelkie niezbędne narzędzia i materiały oraz zaplecze socjalno-mieszkalne dla pracowników na miejscu budowy, a także za nadzór kierownika budowy, posiadającego niezbędne uprawnienia.

KONTAKTul. Królewiecka 40A/9
11-700 Mrągowo


NED Sp. z o.o.
tel. 0 512 483 578


E-mail:
d.gulinski@naturekodom.pl
Znajdź nas na mapach Google