Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    

Etapy budowy domów z bali

Po wybraniu odpowiedniego projektu i znalezieniu idealnego miejsca na stworzenie swojego wymarzonej chatki, trzeba wziąć się do pracy! Na budowę domów z bali składają się trzy podstawowe etapy, mianowicie:

  • konstrukcja, a więc drewniane elementy wraz z montażem,
  • prace do stanu surowego (zamkniętego), tzn. prace wykończeniowe od zewnątrz,
  • prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

 

Pierwszy etap – konstrukcja

Aby dom był stabilny, konieczne jest zbudowanie odpowiedniej konstrukcji z elementów z okrągłej bali na głównym fundamencie. Na tym etapie tworzy się ściany nośne, belki stropu i dachu, wiaty oraz inne elementy dodatkowe. Aby prace były efektywne i szybkie, konstrukcję tworzy się na placu budowy, a następnie demontuje i przewozi w miejsce, gdzie stanąć ma dom. Na gotowych fundamentach konstrukcja budowana jest ponownie, a sam montaż to kwestia tylko kilku dni (konstruowanie zająć może kilka miesięcy). Wcześniej zadbać trzeba o przyłącza: wodne, elektryczne oraz kanalizacyjne.

 

Drugi etap – wykończenie zewnętrznej części

Aby dalsze prace wykończeniowe były możliwe, a dom był solidny i cieszył oko, konieczne są prace do stanu surowego. Składają się na nie między innymi elementy wykonane z drewna przetartego, a więc więźba dachowa i szczytowe ściany, a także działania mające na celu stworzenie miejsca na okna i drzwi, a następnie ich zamontowanie. Na ten etap składa się również wykonywanie konstrukcji stanowiących wnętrze domu, takich jak np. ścianki działowe czy konstrukcje podłogi tarasu oraz obicie okapów czy wymurowanie kominów.

 

Trzeci etap – wykończenie wnętrz

Na końcu kreuje się wnętrza. Należy zadbać o niezbędne elementy do uzyskania odpowiedniej funkcjonalności. Mowa o zamontowaniu instalacji, do których posiadamy już przyłącza, ociepleniu poddasza wełną mineralną, wykończeniu sufitów i podłóg, poszyciu ścianek działowych oraz ostatecznych pracach, a więc wykonaniu schodów z bali, balustrad (również na tarasach) i malowaniu.

Kiedy wszelkie działania specjalistów zostaną zakończone, otrzymacie Państwo swój wymarzony dom z bali, który teraz możecie dowolnie zagospodarować. Dobór mebli, dekoracji oraz wszelkich uzupełnień pomieszczeń to już indywidualna kwestia każdego z nas, kto chce stworzyć dla siebie i swojej rodziny idealne warunki do życia.

KONTAKTul. Królewiecka 40A/9
11-700 Mrągowo


NED Sp. z o.o.
tel. 0 512 483 578


E-mail:
d.gulinski@naturekodom.pl
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo) i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Znajdź nas na mapach Google