Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    

O nas

Całoroczne domy z bali

Witamy Państwa wśród pasjonatów budowania z drewna

Natur Eko Dom ma siedzibę nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Do produkcji domów wykorzystuje bale z dostępnej w tym regionie sosny mazurskiej.

 

Dzięki surowemu, mazurskiemu klimatowi sosna mazurska jest wysokiej jakości materiałem konstrukcyjnym. Doceniali to budowniczy statków: swego czasu większość masztów statków Starego Świata była wytwarzana z sosny mazurskiej – tylko ona potrafiła skutecznie stawić czoła sztormom i burzom na wszystkich morzach i oceanach kuli ziemskiej.

 

Dziś sosna mazurska, będąc solidnym, sprawdzonym budulcem, służy klientom Natur Eko Dom.

Dzięki niej Natur Eko Dom spełnia Państwa marzenia o drewnianej chacie na skraju lasu, w ciszy i spokoju.

Założyciele Natur Eko Dom takie marzenia zrealizowali.

 

Zakochani w Mazurach, wyprowadzili się tam. Zbudowali dla siebie pierwsze domy z bali. Jest on prezentowany w zakładce „Dom modelowy”.

 

Dziś jest czas drugiej młodości domu drewnianego. Zwiększone zainteresowanie tą formą budowania spowodowane jest wieloma przesłankami. Do najważniejszych zaliczyć możemy wzrost świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa i powrót do regionalnych form budownictwa.

 

Biorąc pod uwagę dostępne dziś technologie budowlane oraz możliwości wykończenia domu i kształtowania jego wnętrza, dom drewniany stanowi połączenie nowoczesności, ekologii i komfortu.

 

Dlaczego domy drewniane ?

Co przemawia za tą formą budownictwa ?

 • Domy drewniane są zdrowe  
  Drewno jest surowcem naturalnym, zdolnym do samoregulacji wilgotności. Dzięki temu we wnętrzu domu z drewna panuje unikalny, niespotykany w domach wykonanych w innych technologiach, mikroklimat. Stwierdzono, że tam, gdzie budownictwo z drewna jest szeroko rozpowszechnione, statystyczny mieszkaniec domów drewnianych żyje o kilkanaście lat dłużej.

 • Krótki czas budowy domu
  Składanie domu na placu budowy trwa około trzech miesięcy, przywożonego na plac budowy w pełnej prefabrykacji - kilka dni.

 • Mały ciężar
  Jego lekka konstrukcja powoduje, że niższy jest koszt postawienia fundamentów oraz koszt transportu materiałów na budowę.

 • "Sucha" technologia wznoszenia
  Przy budowie konstrukcji domu drewnianego wyeliminowane są prace murarskie. Z tego względu nie są potrzebne przerwy technologiczne pomiędzy poszczególnymi etapami prac. 
  W konsekwencji tego czas budowy domu drewnianego jest krótszy.

 • Domy drewniane  można budować nawet w zimie 
  Za wyjątkiem fundamentów, domy drewniane z bali nie wymagają żadnych prac mokrych. Z tego powodu domy drewniane można budować również w zimie.

 • Łatwość przebudowy i modernizacji
  Konstrukcja drewniana ułatwia jego przebudowę, rozbudowę, modernizację, jak choćby przestawianie ścianek, wymianę czy naprawę instalacji.

 • Mała grubość ścian zewnętrznych
  Dzięki temu domy z bali mają większą o około 10% powierzchnię użytkową od domów murowanych o takich samych wymiarach zewnętrznych.

 • Energooszczędność

Termoizolacyjne właściwości drewna są pięciokrotnie wyższe niż ścian wykonanych z cegły czy betonu. Z tego powodu domy drewniane z bali drewnianych są najbardziej rozpowszechnione w krajach z surowym klimatem: Rosji, Finlandii, Szwecji, Kanadzie.

 

 

KONTAKTul. Królewiecka 40A/9
11-700 Mrągowo


NED Sp. z o.o.
tel. 0 512 483 578


E-mail:
d.gulinski@naturekodom.pl
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Natur Eko Dom (ul. Królewiecka 40A/9, 11-700 Mrągowo) i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.
Znajdź nas na mapach Google